Nejvyšší čistě bytový dům v České Republice sestávající ze dvou věží vyrostl v listopadu 2017 v Praze na Pankráci. Investorem byla lucemburská investiční skupina Aceur Investment, přičemž developerské řízení projektu zajišťovala společnost PSJ INVEST.

Info o projektu

Lokalita: Praha, Česko
Investor: V TOWER Prague, a.s.
Výška: 104 m

V TOWER jako první rezidenční projekt v celé Evropě aspiruje na zisk certifikátu LEED PLATINUM, který má nejpřísnější požadavky na vztah k životnímu prostředí, komfort bydlení a efektivnost provozu.

Autorem stavby je architekt Radan Hubička. "Věže se od sebe oddalují a zároveň se vzájemně přitahují, v dolní části jsou přitom pevně spojené. Jde o mužský a ženský princip. Nastává dialog - z různých pohledů se obě věže střetávají, jedna mizí a druhá se vynoří, objeví se prázdno, pak opět splynou," popsal své dílo.

Luxusní třicetipodlažní V TOWER nabízí 130 bytů s fantastickým výhledem nejen na panorama Prahy, ale i na Ještěd, Říp či Sněžku. Byty jsou k dispozici od pátého patra výš a jejich půdorysné rozměry se pohybují od 50 do 400 metrů čtverečních. Budova ukrývá i velmi luxusními penthousy s vlastními střešními bazény. Pro majitele bytů, kteří se do objektu začnou stěhovat na jaře 2018, bude k dispozici bazén, sauna, parní sauna, fitness, místnost na masáže či na jógu, klubové kino či golfový trenažér. Jistě ocení servis concierge, non stop fungující recepci a úklidové služby. Ve třech podzemních podlažích vzniklo 254 prostorných parkovacích stání.

V TOWER je unikátní svou komplexností a promyšleností. Odvážná architektura je zkombinována s bezpočtem technických inovací zaměřených na zdraví, komfort a udržitelnost a vytváří tak dům, který posouvá hranice možností moderního bydlení ve střední Evropě. Všechny byty jsou prosvíceny sluncem a otevřeny do parku obklopujícího dům. Unikátní rezidence jsou navržené tak, aby poskytly dokonalé pohodlí a pohodu pro život. Špičková kvalita použitých materiálů doplňuje funkčnost a eleganci promyšlených interiérů.

Exkluzivně vybavené byty

Zařízení interiéru splňuje vysoké standardy, když samozřejmostí jsou dřevěné podlahy, dveře od podlahy až po strop, velkoformátové obklady z přírodního kamene v koupelně či kvalitní koberce. Každý obytný pokoj disponuje vlastní koupelnou, součástí většiny ložnic je poměrně velkorysá šatna. Architekt myslel i na bezpečnost obyvatel. Celoprosklené dveře na balkon se otevírají posunem od sebe, dospělý je otevře lehce, ale dítě do určité výšky a váhy to nedokáže. Konstrukce zábradlí zabraňuje pohledu přímo pod sebe, který může být pro někoho nepříjemný, ale zároveň umožňuje výhled do dálky.

Ekologické a ekonomické vytápění

Při projektování budovy se dbalo nejen na zajištění nejvyšší úrovně kvality vnitřního prostředí. Díky využití obnovitelných zdrojů energie bude i energetická efektivita vytápění a chlazení na vysoké úrovni. Všech 130 exkluzivních bytů a studií v 5. až 30. podlaží bytového domu V TOWER nabídne po dokončení komfort topných a chladících stropů, resp. sálavého vytápění a chlazení. Uživatelé bytů ocení především bezhlučný a bezprůvanový způsob klimatizace, bezúdržbový provoz s prodlouženou životností systému, minimální nároky na prostor pro technologie. Kombinace tepelných čerpadel jako zdrojů nízkopotenciálního tepla a chladu s chladícími a topnými stropy výrazně snižuje energetické výdaje, což znamená nižší provozní náklady na vytápění a chlazení.

×
NAPIŠTE NÁM
2000 znaků zbývá