Výškový kancelářský objekt Twin City se nachází přímo proti centrále VÚB na rohu ulic Karadžičova a Mlynské Nivy. Jeho široká 8podlažní podnož architektonicky navazuje na 3 již dokončené objekty projektu TWIN CITY.

Info o projektu

Lokalita: Bratislava, Slovensko
Investor: HB REAVIS Management spol. s r.o.
Plocha: 37 000 m2

Administrativní výšková budova Twin City patří mezi dominanty slovenského hlavního města. Železobetonová monolitická konstrukce, která byla realizována v bratislavské lokalitě Mlynské Nivy pro developerskou skupinu HB REAVIS, dosáhla nejvyššího bodu na konci ledna 2018.

24 nadzemních podlaží + 3podlažní garáže

Výškový kancelářský objekt Twin City vyrostl přímo proti centrále VÚB na rohu ulic Karadžičova a Mlynské Nivy. Jeho široká 8podlažní podnož architektonicky navazuje na 3 dokončené objekty projektu TWIN CITY. 92 m této budovy v sobě skrývá celkem 24 nadzemních podlaží, přičemž nejvyšší patro je určeno pro technologie a na 22 podlažích se rozprostírá 37 000 m2 hrubé pronajímatelné plochy. K parkovaní slouží 3 podzemní podlaží garáží s kapacitou 461 stání.

Atypické řešení stropních stolů

Společnost PSJ dodávala nejen základovou desku, dokončila střechy spádovými betony pod hydroizolace. Zásadní rozsah práce představovala náročná realizace kompletní monolitické konstrukce. Pro skelet vyšších pater jsme zvolili netradiční bednění z atypických stropních stolů, tvořené bedněním trámu protínajícím stropní hlavici, a to celé je ještě do oválného půdorysu.

Mohlo by Vás také zajímat

×
NAPIŠTE NÁM
2000 znaků zbývá