Originální administrativní budova Main Point Karlin představuje záměr developerské společnosti PSJ INVEST.

Info o projektu

Lokalita: Praha, Česko
Investor: PSJ INVEST, a.s.
Plocha: 22 00 m2

Nová dominanta Prahy 8 v 10 nadzemních podlažích nabízí 22 000 m2 variabilní pronajímatelné plochy a ve třech podzemních podlažích vzniklo 347 parkovacích míst.

Uživatelem budovy, která v sobě spojuje unikátní a výraznou architekturu a vysoce efektivní a komfortní vnitřní prostory, jsou společnosti skupiny Vienna Insurance Group - Kooperativa pojišťovna a Česká podnikatelská pojišťovna.

Moderní design i funkcionalita

V budově jsou využity modernější způsoby chlazení a větrání pomocí indukčních jednotek. Výjimečná je též fasáda, které dominují francouzská okna na celou výšku podlaží a mezi okny jsou osazeny 3D pilíře ze sklobetonu. Budova v sobě kombinuje celou řadu prvků ohleduplných k životnímu prostředí. Například pro chlazení je využívána vltavská voda z proplachovacího kanálu, který pod budovou teče.

Unikátní architektura

Architektonické řešení budovy Main Point Karlin v sobě spojuje harmonie organických, měkkých křivek v jinak přímočaré a důsledné architektuře. Netradiční oblé tvary objektu umožňují nový přístup k využití prostoru a plynulá křivka fasády dovoluje umístění plnohodnotných pracovních míst po celém svém obvodu. Práci v budově zpříjemní celoročně přístupná terasa s pěstěnou zelení na střeše budovy s krásným výhledem na historické centrum Prahy. Další nespornou výhodou jsou otevíratelná okna ve všech částech budovy a také systém ventilace a chlazení, který maximálně respektuje přirozené proudění vzduchu. Středem budovy prochází atrium, které přivádí přirozené denní světlo i do vnitřních prostor.

×
NAPIŠTE NÁM
2000 znaků zbývá