westend plazza 3

Společnost PSJ Hydrotranzit ve spolupráci se střediskem monolitických konstrukcí PSJ už takřka rok zajišťuje hlavní stavební část další etapy administrativního komplexu WESTEND na bratislavské křižovatce Patronka – výstavbu polyfunkčního objektu PLAZZA. Investorem tohoto záměru je firma Westend Crossing, která je součástí skupiny J&T Real Estate.

Polyfunkční budova WESTEND PLAZA se bude skládat ze dvou bloků T a Z, které budou v součtu disponovat plochou 36.430 metrů čtverečních. Převážně nabídne pronajímatelné administrativní prostory, které v přízemí doplní variabilní obchodní jednotky občanské vybavenosti. Propojení dvojice bloků zajistí čtyři podzemní podlaží, v nichž celkem vznikne 1.109 parkovacích míst. Objekt Z v severozápadní části pozemku vyšplhá do výšky 10 nadzemních podlaží, přičemž objekt T, který vyroste v jihovýchodní části, bude o dvě patra nižší. Architektura objektu bude odrážet nejnovější trendy moderních kanceláří a spolu s nádvořím a malým náměstím doplní byznys bulvár Westend.

westend plazzaZakázka PSJ Hydrotranzit zahrnuje významný rozsah stavebních prací. „Naše dodávka se rozběhla v dubnu loňského roku výkopovými pracemi, na něž jsme navázali činnostmi souvisejícími s ochranou a stabilizací stavební jámy. Byly provedeny základové piloty a příprava podloží pro podkladní beton. V polovině září 2016 na něm začali pracovat naši kolegové z PSJ, čímž se vlastně rozběhla realizace železobetonové monolitické konstrukce. Dále budeme garantem realizace střešního pláště, nosných příček a stěn, omítek, podlah, dveří, maleb, klempířských a zámečnických konstrukcí a též nášlapných vrstev podlah,“ nastínil projektový manažer Ing. Pavol Petrovič.

Dodávku střediska železobetonových monolitických konstrukcí PSJ řídí Ing. Pavel Jozl, jenž k průběhu díla uvedl: „Postupně se snažíme eliminovat třítýdenní skluz, který byl na podzim způsoben zvednutím hladiny spodní vody podél základových pilotů. Vyřešili jsme jej prohloubením čerpacích studní. Tempo prací navíc zpomalily celodenní lednové mrazy. V současné době dokončujeme betonáž stropu nad 1. podzemním podlažím a provádíme svislé konstrukce prvního nadzemního podlaží. Monolitickou konstrukci bychom měli dokončit na počátku září letošního roku.“

×
NAPIŠTE NÁM
2000 znaků zbývá