v tower

V prosinci specializované středisko konstrukcí PSJ zahájilo práce na horní stavbě železobetonové monolitické konstrukce 104 metrů vysoké budovy V TOWER. Nejvyšší čistě bytový dům v Česku roste na pankrácké pláni v Praze v sousedství budov City Empiria a City Tower. Investorem je lucemburská investiční skupina Aceur Investment, přičemž úkoly developera zajišťuje společnost PSJ INVEST. Autorem jedinečné stavby je architekt Radan Hubička.

Luxusní třicetipodlažní V TOWER nabídne 130 bytů a své obyvatele by měl přivítat v říjnu 2017. Byty budou k dispozici od pátého patra výš a jejich půdorysné rozměry se budou pohybovat od 50 do 400 metrů čtverečních. Budova bude disponovat i velmi luxusními penthousy s vlastními střešními bazény. Pro obyvatele bytů bude k dispozici například privátní fitness a bazén, služby hotelového typu včetně například čistírny a úklidu zajistí non stop fungující recepce. Denně bude nepřetržitě fungovat také vlastní ochranka objektu. Ve třech podzemních podlažích vznikne 254 parkovacích stání.

Realizace železobetonové monolitické konstrukce budovy V TOWER se z pohledu střediska PSJ zařadí mezi nejvýznamnější zakázky jeho historie po boku objektů AZ TOWER, FILADELFIA, Aviatica či Florentinum. Dodávka PSJ potrvá do ledna 2017 a vyžádá si náklady ve výši 148 milionů korun. „Na konci března výstavba konstrukce východní věže dosáhla 7. nadzemního podlaží a realizace věže západní postoupila dokonce o podlaží výše. Největší úskalí představuje technická složitost jednotlivých konstrukcí a následná provázanost jednotlivých podlaží, které musíme realizovat ve velmi krátkém termínu. Na stavbě máme v průměru nasazeno 46 pracovníků,“ poskytl informace hlavní stavbyvedoucí pan Martin Vanko.

V TOWER je unikátní svou komplexností a promyšleností. Odvážná architektura je zkombinována s bezpočtem technických inovací zaměřených na zdraví, komfort a udržitelnost a vytváří tak dům, který posouvá hranice možností moderního bydlení ve střední Evropě. Všechny byty jsou prosvíceny sluncem a otevřeny do parku obklopujícího dům. Unikátní rezidence jsou navržené tak, aby poskytly dokonalé pohodlí a pohodu pro život. Špičková kvalita použitých materiálů doplňuje funkčnost a eleganci promyšlených interiérů. V TOWER jako první rezidenční projekt v celé Evropě aspiruje na zisk certifikátu LEED PLATINUM, který má nejpřísnější požadavky na vztah k životnímu prostředí, komfort bydlení a efektivnost provozu.

×
NAPIŠTE NÁM
2000 znaků zbývá