aupark01Specializované středisko PSJ završilo v centru Hradce Králové stavbu rozsáhlé železobetonové monolitické konstrukce obchodního centra Aupark a navazujícího pětipodlažního parkovacího domu. Zakázka pro developerskou skupinu HB Reavis, která si vyžádala 280 milionů korun, byla dokončena v polovině června.

Železobetonová monolitická konstrukce budoucího obchodního centra začala vyplňovat stavební jámu od konce března loňského roku. „Museli jsme se vypořádat s vysokou světlou výškou jednotlivých podlaží, která přesahují pět metrů. Tato skutečnost zvýšila nároky na realizaci stropů a stěn, navíc šlo o poměrně členitou konstrukci s řadou odskoků a netradičních tvarů. Přesto jsme dodávku zvládli bez potíží a v polovině září 2015 už byl betonový skelet hotový. Představuje jedno podzemní a tři nadzemní podlaží a celkem asi 44 tisíc metrů čtverečních podlahových ploch. Do konce loňského roku jsme pak provedli železobetonový propojovací krček ke stávajícím objektům,“ uvedl Kamil Holeka, projektový manažer PSJ.

Po dokončení konstrukcí obchodního centra Aupark se kapacity PSJ přesunuly na navazující stavbu pětipodlažního parkovacího domu, který na zhruba 15 tisících metrech čtverečních podlahové plochy vytvořil asi dvanáct set nových parkovacích míst. „Betonová konstrukce parkovacího domu byla zkompletována v souladu s představou investora do poloviny června letošního roku. Jedna jeho polovina byla provedena již na konci března. Průběh dodávky se obešel bez komplikací,“ informoval Holeka.

aupark cerven16 resize jpgŠéf dodávky PSJ dále doplnil: „Průběh díla hodnotím jednoznačně pozitivně. Vedle vysokých nároků na provedení a kvalitu konstrukce jsme zvládli i složitou dopravní situaci v okolí stavby, kterou ztěžovala návaznost na probíhající stavbu nové okružní křižovatky vedle obchodního centra. Vlastní realizace parkovacího domu byla jednodušší z hlediska nižší světlé výšky podlaží, na druhou stranu byla oproti nákupnímu centru složitější z hlediska členitosti objektu.“

První projekt Auparku v Česku vyroste na konci Gočárovy třídy. Královéhradecký komplex nabídne svým návštěvníkům na ploše více než 20 tisíc metrů čtverečních nejen obchody, ale také rozšíří spektrum služeb, zábavy a volnočasových aktivit ve městě. Součástí nákupního centra bude 140 obchodů známých renomovaných značek, supermarket, prostor pro rodiny s dětmi a zároveň v něm vznikne kromě restaurací a kaváren i prostranství, kde se budou konat například kulturní akce nebo výstavy.

×
NAPIŠTE NÁM
2000 znaků zbývá