v tower 03Na pankrácké pláni roste další nepřehlédnutelná dominanta. Pod rukama pracovníků PSJ už do 17. patra vyšplhala železobetonová monolitická konstrukce obou věží 104 metrů vysoké budovy V TOWER. Nejvyšší čistě bytový dům v Česku vzniká na pankrácké pláni v Praze v sousedství budov City Empiria a City Tower. Investorem je lucemburská investiční skupina Aceur Investment, přičemž úkoly developera zajišťuje společnost PSJ INVEST.

Luxusní třicetipodlažní V TOWER nabídne 130 bytů a své obyvatele by měl přivítat v říjnu 2017. Byty budou k dispozici od pátého patra výš a jejich půdorysné rozměry se budou pohybovat od 50 do 400 metrů čtverečních. Budova bude disponovat i velmi luxusními penthousy s vlastními střešními bazény. Pro majitele bytů bude k dispozici privátní fitness a bazén, služby hotelového typu včetně čistírny, úklidu či non stop fungující recepce. Denně bude nepřetržitě fungovat také vlastní ochranka objektu. Ve třech podzemních podlažích vznikne 254 parkovacích stání.

Realizace železobetonové monolitické konstrukce budovy V TOWER se z pohledu střediska PSJ zařadí mezi nejvýznamnější zakázky jeho historie po boku objektů AZ TOWER, FILADELFIA, Aviatica či Florentinum. Dodávka služeb PSJ se rozběhla v prosinci 2015, dle smluvního harmonogramu by měla potrvat do konce prosince 2016 a vyžádá si náklady ve výši 148 milionů korun. „Přes stále větší časový tlak investora na rychlost výstavby se nám daří zvládat technickou složitost jednotlivých konstrukcí a následnou provázanost podlaží. Činíme kroky k urychlení našich prací, což by se snad mělo pozitivně promítnout do ekonomiky naší dodávky a dokončení před stanoveným termínem. Na stavbě máme v průměru nasazeno 56 pracovníků,“ poskytl informace hlavní stavbyvedoucí pan Martin Vanko.

v towerV TOWER je unikátní svou komplexností a promyšleností. Odvážná architektura je zkombinována s bezpočtem technických inovací zaměřených na zdraví, komfort a udržitelnost a vytváří tak dům, který posouvá hranice možností moderního bydlení ve střední Evropě. Všechny byty jsou prosvíceny sluncem a otevřeny do parku obklopujícího dům. Unikátní rezidence jsou navržené tak, aby poskytly dokonalé pohodlí a pohodu pro život. Špičková kvalita použitých materiálů doplňuje funkčnost a eleganci promyšlených interiérů. V TOWER jako první rezidenční projekt v celé Evropě aspiruje na zisk certifikátu LEED PLATINUM, který má nejpřísnější požadavky na vztah k životnímu prostředí, komfort bydlení a efektivnost provozu. Autorem jedinečné stavby je architekt Radan Hubička.

×
NAPIŠTE NÁM
2000 znaků zbývá